دکتر متقی طلب از فراهم کردن زمینه برای حضور سرمایه گزاران خارجی در فن بازار امسال هفته پژوهش و فناوری خبر داد

۱۲ آبان ۱۳۹۵ | ۱۰:۰۱ کد : ۱۰۵۱۳ اخبار
تعداد بازدید:۱۲۰
دبیر نمایشگاه دستاوردهای هفته پژوهش و فناوری و فن‌بازار جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر اینکه فناوری‌های عرضه شده در فن‌بازار امسال هفته پژوهش و فناوری باید در سامانه ویژه‌ای ثبت‌نام شود، گفت: در ف...
دکتر متقی طلب از فراهم کردن زمینه برای حضور سرمایه گزاران خارجی در فن بازار امسال هفته پژوهش و فناوری خبر داد
دبیر نمایشگاه دستاوردهای هفته پژوهش و فناوری و فن‌بازار جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر اینکه فناوری‌های عرضه شده در فن‌بازار امسال هفته پژوهش و فناوری باید در سامانه ویژه‌ای ثبت‌نام شود، گفت: در فن‌بازار امسال زمینه برای حضور سرمایه‌گذاران خارجی نیز فراهم شده است.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر مجید متقی‌طلب در نشست استانی ستاد ملی هفته پژوهش و فناوری با بیان اینکه فن‌بازار در ظرف سه سال گذشته با رویکرد عملیاتی و اجرایی برگزار شده است، اظهار داشت: امسال در هفته پژوهش و فناوری نیز سطح این فن‌بازار افزایش خواهد یافت.
وی با اشاره به بخشنامه ابلاغ شده از سوی وزیر کشور گفت: فعالیت‌های دانش‌بنیان پایه و اساس اقتصاد مقاومتی است و اگر فعالیت‌های پژوهشی و فناوری از اقتصاد مقاومتی گرفته شود حرکت‌های ما به سمت اقتصاد مقاومتی بلا اثر می شود.
دکترمتقی‌طلب با بیان اینکه حضور دستگاه‌ها در نمایشگاه دستاوردهای هفته پژوهش و فناوری در گذشته اختیاری بوده است، تاکید کرد: امسال حضور دستگاه‌ها و دانشگاه‌ها برای فن‌بازار الزامی است و برای عرضه فناوری‌های خود باید در سامانه‌ای که طراحی شده است، اطلاعات خود را وارد کنند.
دبیر فن‌بازار جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه این سامانه با عنوان "تک هاب" راه‌اندازی شده است، ادامه داد: در این سامانه سطح فناوری‌ها مورد ارزیابی قرار می‌گیرند ضمن آن که فناوران، سرمایه‌گذاران با ویژگی‌های خاص امکان ورود به سامانه را دارند.
دکتر متقی‌طلب افزود:افرادی که بتوانند به سوالات این سامانه پاسخ دهند، می‌توانند ادعا کنند که قادر به ارائه فناوری خود در سطح بین‌المللی هستند.
وی با بیان اینکه سامانه "تک هاب" یک سامانه هوشمند است که امکان گزارش‌گیری در آن پیش‌بینی شده است ، اظهار کرد: در سال جاری هر نهادی که فناوری های خود را در این سامانه وارد کنند، امکان دریافت گواهینامه رسمی را خواهند داشت تا بتوانند از این گواهینامه برای ارتقا فناوری خود استفاده کنند.
دبیر فن‌بازار جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه فن‌بازار و نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی در محل دائمی نمایشگاه های بین‌المللی تهران برگزار خواهد شد، تاکید کرد: در سال‌جاری بخش بین‌الملل به این جشنواره اضافه شده است که علاوه بر دعوت از مراکز تحقیقاتی جهان، زمینه برای حضورسرمایه‌گذاران خارجی نیز در نظر گرفته شده است.
وی رونمایی از فناوری‌های ارتقا یافته را از برنامه‌های این دوره از فن‌بازار نام برد و گفت: در سال جاری به همه معاونان پژوهشی دستگاه‌ها و دانشگاه‌ها اعلام کرده‌ایم تا اگر فناوری در مرحله تجاری‌سازی دارند و قابل ارائه در سطح ملی و بین‌المللی هستند، می‌توانند یک مورد آن را به ستاد هفته پژوهش و فناوری ارسال کنند تا پس از بررسی، فناوری‌های منتخب را در فن‌بازار رونمایی کنیم.