سیاست های کلان وزارت کشور در خصوص هفته پژوهش و فناوری اعلام شد

۱۲ آبان ۱۳۹۵ | ۱۰:۰۱ کد : ۱۸۰۵ اخبار
تعداد بازدید:۱۲۰
دکتراصغر افتخاری رئیس مرکز مطالعات راهبردی و آموزش وزارت کشور در نشست استانی ستاد ملی هفته پژوهش و فناوری به بیان سیاست های کلان آن وزارتخانه در هفته پژوهش و فناوری پرداخت.به گزارش روابط عمومی وزار...
 سیاست های کلان وزارت کشور در خصوص هفته پژوهش و فناوری اعلام شد
دکتراصغر افتخاری رئیس مرکز مطالعات راهبردی و آموزش وزارت کشور در نشست استانی ستاد ملی هفته پژوهش و فناوری به بیان سیاست های کلان آن وزارتخانه در هفته پژوهش و فناوری پرداخت.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر افتخاری با اشاره به اقدامات و برنامه ریزی های انجام شده در وزارت کشورگفت : اولین اقدام وزارت کشوردر خصوص هفته پژوهش و فناوری ،تشکیل دبیرخانه استانی در این راستا بود.
وی دومین اقدام وزارت کشور را در برگزاری هر چه بهتر هفته پژوهش و فناوری ،  اقدامات حوزه آموزش و پژوهش آن وزارتخانه برشمرد و افزود: امسال سعی ما بر آن بوده تا سهم آموزش را نیز در انتخاب استانداردهای برتر لحاظ کنیم و یکی از مهم ترین نکات حائز اهمیت در وزارت کشور بحث اقتصاد مقاومتی است که وزارت کشوردر مورد آن هم مسئولیت عام دارد تا بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری اقتصاد مقاومتی را دنبال کند و هم پذیرش و مدیریت کلان اقتصاد مقاومتی را در سه استان به شکل پایلوت دنبال می کند و سعی شده استان هایی که در مجموع توانسته اند در مقام عمل اولویت های وزارت کشور را ارتقا دهند مورد حمایت قرار گیرند.
دکتر افتخاری در خصوص ثمرات مناسب همکاری دو وزارتخانه علوم و کشوردر برگزاری هفته ملی پژوهش و فناوری گفت : در این خصوص در وزارت کشور توانسته ایم میزبان 25 دانشگاه باشیم و به طور مستقیم نقطه نظرات دانشگاه ها را در نحوه اجرای هفته پژوهش بشنویم و به یک تعامل برسیم در حقیقت تجربه سه سال گذشته برگزاری هفته پژوهش و فناوری نشان داده که برای بهبود کارها به یک تعامل میان دو وزارتخانه و دانشگاه ها نیازمند هستیم .
وی در ادامه افزود: باید سعی کنیم که به الگویی از تعامل برسیم که در کشور ماندگار باشد و کلیه استان ها بتوانند از آن بهره مند شوند و در وزارت کشور ما برای رسیدن به این مهم  توانستیم با 23 دانشگاه تفاهم نامه همکاری امضا کنیم و سطح همکاری ها را ارتقا بخشیم .